Koningsdagconcert in Doetinchem

Zijne Majesteit de Koning en Hare Majesteit Koningin Máxima bieden maandagavond 7 april in het Amphion Theater in Doetinchem het jaarlijkse Koningsdagconcert aan. Het concert wordt bijgewoond door publiek dat betrokken is bij de organisatie van de viering van Koningsdag in Doetinchem en bij muziek en het muziekonderwijs in de Achterhoek.

Dit jaar staat het ensemble Pynarello centraal bij het Koningsdagconcert. Er is een programma samengesteld met bijdragen van muzikaal talent uit onder andere Doetinchem en de Achterhoek. Met zangeres Emma Luca, singer-songwriter en musicoloog Shisani, pianist Caspar Vos en collectief De Niemanders worden in wisselende bezetting negen stukken uitgevoerd. Hierbij wordt klassieke muziek verbonden met onder meer rock, pop en muziek uit verschillende culturen. 

Het Koningsdagconcert vindt traditiegetrouw plaats in de maand voorafgaand aan Koningsdag. Het initiatief werd in 1985 genomen door Koningin Beatrix en Prins Claus. Ieder jaar staat een andere combinatie van ensembles en artiesten centraal. Tot en met 2013 vond het concert plaats op Paleis Noordeinde. Sinds 2014 wordt het concert georganiseerd in de gemeente waar de Koninklijke familie Koningsdag meeviert. Op zaterdag 26 april woont de Koninklijke familie de viering van Koningsdag bij in Doetinchem. 

Het Koningsdagconcert wordt uitgezonden op zaterdag 26 april om 20:30 uur op NPO 2.